LD39015M33R
DigiKeys produktnummer
497-6979-2-ND - Remsa och spole (TR)
497-6979-1-ND - Remsbit (CT)
497-6979-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
LD39015M33R
Beskrivning
IC REG LINEAR 3.3V 150MA SOT23-5
Tillverkarens standardleveranstid
24 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
PMIC - spänningsregulatorer - linjära Positiv Fast 1 Utgång 150mA SOT-23-5
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
LD39015M33R Modeller
Kategori
Vilström - (Iq)
50 µA
Tillv.
Ström - drift (max)
70 µA
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
PSRR
65dB-62dB (1kHz-10kHz)
Artikelstatus
Aktiv
Styrfunktioner
Aktivera
Utgångskonfiguration
Skyddsfunktioner
Överström, övertemperatur
Utgångstyp
Arbetstemperatur
-40°C-125°C
Antal regulatorer
1
Monteringstyp
Ytmontering
Spänning - ingång (max)
5,5V
Inkapsling/låda
SC-74A, SOT-753
Spänning - utspänning (min/fast)
3,3V
Leverantörens enhetsförpackning
SOT-23-5
Spänning - spänningsfall (max)
0,1V vid 100mA