L78M15ABDT-TR
DigiKeys produktnummer
497-7772-2-ND - Remsa och spole (TR)
497-7772-1-ND - Remsbit (CT)
497-7772-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
L78M15ABDT-TR
Beskrivning
IC REG LINEAR 15V 500MA DPAK
Detaljerad beskrivning
PMIC - spänningsregulatorer - linjära Positiv Fast 1 Utgång 500mA DPAK
EDA-/CAD-modeller
L78M15ABDT-TR Modeller
Kategori
Ström - utgång
Tillv.
Vilström - (Iq)
6 mA
PSRR
54dB (120 Hz)
Arbetstemperatur
-40°C-125°C
Inkapsling/låda
TO-252-3, DPAK (2 stift + flik), SC-63
Spänning - ingång (max)
35V
Leverantörens enhetsförpackning
DPAK
Spänning - utspänning (min/fast)
15V