L78L33ACD13TR
DigiKeys produktnummer
497-1199-2-ND - Remsa och spole (TR)
497-1199-1-ND - Remsbit (CT)
497-1199-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
L78L33ACD13TR
Beskrivning
IC REG LINEAR 3.3V 100MA 8-SOIC
Detaljerad beskrivning
PMIC - spänningsregulatorer - linjära Positiv Fast 1 Utgång 100mA 8-SOIC
EDA-/CAD-modeller
L78L33ACD13TR Modeller
Kategori
Vilström - (Iq)
5.5 mA
Tillv.
Ström - drift (max)
6 mA
PSRR
49dB (120 Hz)
Arbetstemperatur
0°C-125°C
Inkapsling/låda
8-SOIC (Bredd 0,154", 3,90mm)
Spänning - ingång (max)
30V
Leverantörens enhetsförpackning
8-SOIC
Spänning - utspänning (min/fast)
3,3V