FERD20H100SB-TR
DigiKeys produktnummer
497-16946-2-ND - Remsa och spole (TR)
497-16946-1-ND - Remsbit (CT)
497-16946-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FERD20H100SB-TR
Beskrivning
DIODE FERD 100V 20A DPAK
Tillverkarens standardleveranstid
15 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder 100 V 20A Ytmontering DPAK
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
FERD20H100SB-TR Modeller
Kategori
Hastighet
Snabb återhämtning =< 500ns, > 200mA (Io)
Tillv.
Ström - läckström @ Vr
140 µA @ 100 V
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Monteringstyp
Artikelstatus
Aktiv
Inkapsling/låda
Teknologi
Leverantörens enhetsförpackning
DPAK
Spänning - DC-backspänning (Vr) (max)
100 V
Arbetstemperatur - koppling
175°C (max.)
Ström - likriktat medelvärde (Io)
20A
Basproduktens nummer
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
705 mV @ 20 A