ESDALC6V1-5P6
DigiKeys produktnummer
497-7229-2-ND - Remsa och spole (TR)
497-7229-1-ND - Remsbit (CT)
497-7229-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
ESDALC6V1-5P6
Beskrivning
TVS DIODE 5VWM 14VC SOT666
Tillverkarens standardleveranstid
15 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
14V Klämma 2,5A (8/20µs) Ipp TVS - dioder Ytmontering SOT-666
Kategori
Ström - toppuls (10/1000 µs)
2,5A (8/20µs)
Tillv.
Effekt - toppuls
30W
Artikelstatus
Aktiv
Kapacitans @ frekvens
12pF vid 1MHz
Arbetstemperatur
-40°C-125°C (TJ)
Enkelriktade kanaler
5
Spänning - backspänning (typ)
5V (max.)
Inkapsling/låda
SOT-563, SOT-666
Spänning - genombrott (min)
6,1V
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
14V