ESDA6V1SC6
DigiKeys produktnummer
497-6637-2-ND - Remsa och spole (TR)
497-6637-1-ND - Remsbit (CT)
497-6637-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
ESDA6V1SC6
Beskrivning
TVS DIODE 5.25VWM SOT23-6
Tillverkarens standardleveranstid
25 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Klämma Ipp TVS - dioder Ytmontering SOT-23-6
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
ESDA6V1SC6 Modeller
Kategori
Effekt - toppuls
400W
Tillv.
Nätmatningsskydd
Nej
Serie
Tillämpningar
General Purpose
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Arbetstemperatur
-40°C-125°C (TA)
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Ytmontering
Typ
Zener
Inkapsling/låda
SOT-23-6
Enkelriktade kanaler
4
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - backspänning (typ)
5,25V
Basproduktens nummer
Spänning - genombrott (min)
6,1V