ESDA25SC6Y
DigiKeys produktnummer
497-13421-2-ND - Remsa och spole (TR)
497-13421-1-ND - Remsbit (CT)
497-13421-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
ESDA25SC6Y
Beskrivning
TVS DIODE 24VWM 51VC SOT23-6
Tillverkarens standardleveranstid
25 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
51V Klämma 10A (8/20µs) Ipp TVS - dioder Ytmontering SOT-23-6
EDA-/CAD-modeller
ESDA25SC6Y Modeller
Kategori
Ström - toppuls (10/1000 µs)
10A (8/20µs)
Tillv.
Effekt - toppuls
300W
Arbetstemperatur
-40°C-150°C (TJ)
Artikelstatus
Aktiv
Grad
Automotive
Typ
Zener
Godkännande
AEC-Q101
Spänning - backspänning (typ)
24V
Inkapsling/låda
SOT-23-6
Spänning - genombrott (min)
25V
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
51V