BTB12-600CWRG
DigiKeys produktnummer
497-12447-5-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BTB12-600CWRG
Beskrivning
TRIAC ALTERNISTOR 600V 12A TO220
Tillverkarens standardleveranstid
15 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
TRIAC Alternistor - utan snubber 600 V 12 A Genomgående hål TO-220
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
BTB12-600CWRG Modeller
Produktattribut
Hitta liknande produkter
Kategori
Ström - transient stötpuls 50, 60 Hz (Itsm)
120A, 126A
Tillverkare
STMicroelectronics
Ström - gate-trigger (Igt) (max)
35 mA
Serie
Ström - hållström (Ih) (max)
35 mA
Förpackning
Rör
Konfiguration
Enkel
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-40°C-125°C (TJ)
Triactyp
Alternistor - utan snubber
Monteringstyp
Genomgående hål
Spänning - av-läge
600 V
Inkapsling/låda
TO-220-3
Ström - on-läge (It (RMS)) (max)
12 A
Leverantörens enhetsförpackning
TO-220
Spänning - gate-tröskelspänning (Vgt) (max)
1.3 V