1.5KE100CA
DigiKeys produktnummer
497-12428-1-ND - Remsbit (CT)
497-12428-3-ND - Remsa och låda (TB)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
1.5KE100CA
Beskrivning
TVS DIODE 85.5VWM 178VC DO201
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
178V Klämma 56A (8/20µs) Ipp TVS - dioder Genomgående hål DO-201
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
1.5KE100CA Modeller
Kategori
Ström - toppuls (10/1000 µs)
56A (8/20µs)
Tillv.
Effekt - toppuls
1500W (1,5kW)
Serie
Nätmatningsskydd
Nej
Förpackning
Remsbit (CT)
Remsa och låda (TB)
Tillämpningar
General Purpose
Artikelstatus
Föråldrad
Kapacitans @ frekvens
575pF vid 1MHz
Typ
Zener
Monteringstyp
Genomgående hål
Dubbelriktade kanaler
1
Inkapsling/låda
DO-201AA, DO-27, axiell
Spänning - backspänning (typ)
85,5V
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - genombrott (min)
95V
Basproduktens nummer
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
178V