RVCU2512FT100K
DigiKeys produktnummer
738-RVCU2512FT100KTR-ND - Remsa och spole (TR)
738-RVCU2512FT100KCT-ND - Remsbit (CT)
738-RVCU2512FT100KDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RVCU2512FT100K
Beskrivning
RES, HV, 2512, 100 KOHM, 1%, 1W
Detaljerad beskrivning
100 kOhms ±1% 1W Chipresistor 2512 (metrisk 6332) Anti-Svavel, fordonsklassad AEC-Q200, hög spänning Tjock film
EDA-/CAD-modeller
RVCU2512FT100K Modeller
Temperaturkoefficient
100ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Inkapsling/låda
2512 (metrisk 6332)
Storlek/dimension
L 0,248" x B 0,126" (6,30 x 3,20mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,026" (0,65mm)