RVCU2010FT100K
DigiKeys produktnummer
738-RVCU2010FT100KTR-ND - Remsa och spole (TR)
738-RVCU2010FT100KCT-ND - Remsbit (CT)
738-RVCU2010FT100KDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RVCU2010FT100K
Beskrivning
RES, HV, 2010, 100 KOHM, 1%, 0.5
Tillverkarens standardleveranstid
22 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
100 kOhms ±1% 0,5W, 1/2W Chipresistor 2010 (metrisk 5025) Anti-Svavel, fordonsklassad AEC-Q200, hög spänning Tjock film
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
RVCU2010FT100K Modeller
Kategori
Egenskaper
Anti-Svavel, fordonsklassad AEC-Q200, hög spänning
Tillv.
Temperaturkoefficient
100ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Inkapsling/låda
2010 (metrisk 5025)
Artikelstatus
Aktiv
Leverantörens enhetsförpackning
Resistans
Storlek/dimension
L 0,197" x B 0,098" (5,00 x 2,50mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,026" (0,65mm)