RVCU1206FT200K
DigiKeys produktnummer
738-RVCU1206FT200KTR-ND - Remsa och spole (TR)
738-RVCU1206FT200KCT-ND - Remsbit (CT)
738-RVCU1206FT200KDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RVCU1206FT200K
Beskrivning
RES, HV, 1206, 200 KOHM, 1%, 0.3
Detaljerad beskrivning
200 kOhms ±1% 0,333W, 1/3W Chipresistor 1206 (metrisk 3216) Anti-Svavel, fordonsklassad AEC-Q200, hög spänning Tjock film
EDA-/CAD-modeller
RVCU1206FT200K Modeller
Temperaturkoefficient
100ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Storlek/dimension
L 0,120" x B 0,063" (3,05 x 1,60mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,026" (0,65mm)