RVCU1206FT10M0
DigiKeys produktnummer
738-RVCU1206FT10M0TR-ND - Remsa och spole (TR)
738-RVCU1206FT10M0CT-ND - Remsbit (CT)
738-RVCU1206FT10M0DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RVCU1206FT10M0
Beskrivning
RES, HV, 1206, 10 MOHM, 1%, 0.33
Detaljerad beskrivning
10 MOhms ±1% 0,333W, 1/3W Chipresistor 1206 (metrisk 3216) Anti-Svavel, fordonsklassad AEC-Q200, hög spänning Tjock film
EDA-/CAD-modeller
RVCU1206FT10M0 Modeller
Temperaturkoefficient
100ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Storlek/dimension
L 0,120" x B 0,063" (3,05 x 1,60mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,026" (0,65mm)