Bilden för RVC2512FT1K50 är inte tillgänglig
RVC2512FT1K50
DigiKeys produktnummer
RVC2512FT1K50-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RVC2512FT1K50
Beskrivning
RES 1.5K OHM 1% 1W 2512
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
1.5 kOhms ±1% 1W Chipresistor 2512 (metrisk 6332) Tjock film
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
RVC2512FT1K50 Modeller
Kategori
Sammansättning
Tillv.
Temperaturkoefficient
±200ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Inkapsling/låda
2512 (metrisk 6332)
Artikelstatus
Föråldrad
Leverantörens enhetsförpackning
Resistans
Storlek/dimension
L 0,250" x B 0,126" (6,35 x 3,20mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,026" (0,65mm)