RPC1210JT100R är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Similar
Stackpole Electronics Inc
I lager: 28 722
Datablad
Similar
Stackpole Electronics Inc
I lager: 0
Datablad
Direkt
Panasonic Industry
YAGEO
YAGEO
Vishay Dale
Vishay Dale
Panasonic Industry
I lager: 159
100 Ohms ±5% 0,5W, 1/2W Chipresistor 1210 (metrisk 3225) AEC-Q200, pulsmotstånd Tjock film
RPC1210JT100R
DigiKeys produktnummer
RPC1210JT100R-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RPC1210JT100R
Beskrivning
RES 100 OHM 5% 1/2W 1210
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
RPC1210JT100R Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Inkapsling/låda
1210 (metrisk 3225)
Storlek/dimension
L 0,122" x B 0,102" (3,10 x 2,60mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,026" (0,65mm)