RPC1206JT27K0 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Uppgradering
Vishay Dale
I lager: 525
Datablad
27 kOhms ±5% 0,333W, 1/3W Chipresistor 1206 (metrisk 3216) AEC-Q200, pulsmotstånd Tjock film
RPC1206JT27K0
DigiKeys produktnummer
RPC1206JT27K0-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RPC1206JT27K0
Beskrivning
RES 27K OHM 5% 1/3W 1206
Detaljerad beskrivning
Datablad
EDA-/CAD-modeller
RPC1206JT27K0 Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Storlek/dimension
L 0,122" x B 0,061" (3,10 x 1,55mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,026" (0,65mm)