RPC1206JT12R0 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
Panasonic Industry
I lager: 3 988
Datablad
Direkt
Panasonic Industry
I lager: 0
Datablad
Uppgradering
Vishay Dale
12 Ohms ±5% 0,333W, 1/3W Chipresistor 1206 (metrisk 3216) AEC-Q200, pulsmotstånd Tjock film
RPC1206JT12R0
DigiKeys produktnummer
RPC1206JT12R0-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RPC1206JT12R0
Beskrivning
RES 12 OHM 5% 1/3W 1206
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
RPC1206JT12R0 Modeller
Temperaturkoefficient
±200ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Storlek/dimension
L 0,122" x B 0,061" (3,10 x 1,55mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,026" (0,65mm)