RPC0805JT39R0-UP är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
Stackpole Electronics Inc
I lager: 0
Datablad
Direkt
Panasonic Industry
I lager: 23 073
Datablad
Direkt
Panasonic Industry
Parametrisk ekvivalent
Vishay Dale
Vishay Dale
YAGEO
YAGEO
39 Ohms ±5% 0,5W, 1/2W Chipresistor 0805 (metrisk 2012) AEC-Q200, pulsmotstånd Tjock film
RPC0805JT39R0-UP
DigiKeys produktnummer
RPC0805JT39R0-UP-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RPC0805JT39R0-UP
Beskrivning
RES 39 OHM 5% 1/2W 0805
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
RPC0805JT39R0-UP Modeller
Temperaturkoefficient
±200ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,024" (0,60mm)