RPC0805JT180R är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
Panasonic Industry
I lager: 37 241
Datablad
Direkt
Panasonic Industry
I lager: 0
Datablad
Uppgradering
Vishay Dale
Uppgradering
I lager: 648
Vishay Dale
Parametrisk ekvivalent
Parametrisk ekvivalent
KOA Speer Electronics, Inc.
KOA Speer Electronics, Inc.
180 Ohms ±5% 0,25W, 1/4W Chipresistor 0805 (metrisk 2012) AEC-Q200, pulsmotstånd Tjock film
RPC0805JT180R
DigiKeys produktnummer
RPC0805JT180R-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RPC0805JT180R
Beskrivning
RES 180 OHM 5% 1/4W 0805
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
RPC0805JT180R Modeller
Temperaturkoefficient
±200ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,024" (0,60mm)