RPC0805JT12K0-UP är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
Stackpole Electronics Inc
YAGEO
12 kOhms ±5% 0,5W, 1/2W Chipresistor 0805 (metrisk 2012) AEC-Q200, pulsmotstånd Tjock film
RPC0805JT12K0-UP
DigiKeys produktnummer
RPC0805JT12K0-UP-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RPC0805JT12K0-UP
Beskrivning
RES 12K OHM 5% 1/2W 0805
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
RPC0805JT12K0-UP Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,024" (0,60mm)