RPC0805FT56K0-UP är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
YAGEO
I lager: 0
Datablad
56 kOhms ±1% 0,5W, 1/2W Chipresistor 0805 (metrisk 2012) AEC-Q200, pulsmotstånd Tjock film
RPC0805FT56K0-UP
DigiKeys produktnummer
738-RPC0805FT56K0-UPTR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RPC0805FT56K0-UP
Beskrivning
RES 56K OHM 1% 1/2W 0805
Tillverkarens standardleveranstid
17 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Datablad
EDA-/CAD-modeller
RPC0805FT56K0-UP Modeller
Kategori
Egenskaper
AEC-Q200, pulsmotstånd
Tillv.
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Inkapsling/låda
0805 (metrisk 2012)
Artikelstatus
Aktiv
Leverantörens enhetsförpackning
Resistans
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,024" (0,60mm)