RPC0603JT100R är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
Vishay Dale
I lager: 9 581
Datablad
Uppgradering
Panasonic Industry
I lager: 12 709
Datablad
Bilden för RPC0603JT100R är inte tillgänglig
RPC0603JT100R
DigiKeys produktnummer
RPC0603JT100R-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RPC0603JT100R
Beskrivning
RES 100 OHM 5% 1/10W 0603
Tillverkarens standardleveranstid
17 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
100 Ohms ±5% 0,1W, 1/10W Chipresistor 0603 (metrisk 1608) AEC-Q200, pulsmotstånd Tjock film
EDA-/CAD-modeller
RPC0603JT100R Modeller
Kategori
Egenskaper
AEC-Q200, pulsmotstånd
Tillv.
Temperaturkoefficient
±200ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Inkapsling/låda
0603 (metrisk 1608)
Artikelstatus
Aktiv
Leverantörens enhetsförpackning
Resistans
Storlek/dimension
L 0,063" x B 0,031" (1,60 x 0,80mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,022" (0,55mm)