RNCF0805TKY28K7 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
Stackpole Electronics Inc
I lager: 0
Datablad
28.7 kOhms ±0,01% 0,125W, 1/8W Chipresistor 0805 (metrisk 2012) Automotive AEC-Q200 Tunnfilm
RNCF0805TKY28K7
DigiKeys produktnummer
RNCF0805TKY28K7-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RNCF0805TKY28K7
Beskrivning
RES 28.7K OHM 0.01% 1/8W 0805
Detaljerad beskrivning
Datablad
EDA-/CAD-modeller
RNCF0805TKY28K7 Modeller
Temperaturkoefficient
±5ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,026" (0,65mm)