RNCF0402BTE100R
DigiKeys produktnummer
738-RNCF0402BTE100RTR-ND - Remsa och spole (TR)
738-RNCF0402BTE100RCT-ND - Remsbit (CT)
738-RNCF0402BTE100RDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RNCF0402BTE100R
Beskrivning
RES SMD 100 OHM 0.1% 1/10W 0402
Tillverkarens standardleveranstid
17 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
100 Ohms ±0,1% 0,1W, 1/10W Chipresistor 0402 (metrisk 1005) Automotive AEC-Q200 Tunnfilm
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
RNCF0402BTE100R Modeller
Kategori
Egenskaper
Automotive AEC-Q200
Tillv.
Temperaturkoefficient
±25ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Inkapsling/låda
0402 (metrisk 1005)
Artikelstatus
Aktiv
Leverantörens enhetsförpackning
Resistans
Storlek/dimension
L 0,039" x B 0,020" (1,00 x 0,50mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,014" (0,35mm)