Bilden för RNCA0603BTT18K2 är inte tillgänglig
RNCA0603BTT18K2
DigiKeys produktnummer
738-RNCA0603BTT18K2TR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RNCA0603BTT18K2
Beskrivning
RES, AUTO, 0603, 18.2 KOHM, 0.1%
Detaljerad beskrivning
18.2 kOhms ±0,1% 0,1W, 1/10W Chipresistor 0603 (metrisk 1608) AEC-Q200, fuktbeständig Tunnfilm
EDA-/CAD-modeller
RNCA0603BTT18K2 Modeller
Temperaturkoefficient
±10ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Storlek/dimension
L 0,063" x B 0,031" (1,60 x 0,80mm)
Effekt (Watt)
Höjd - monterad (max)
0,018" (0,45mm)