RNCA0603BTE2K15 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
Stackpole Electronics Inc
I lager: 0
Datablad
Nytt hos DigiKey
Bilden för RNCA0603BTE2K15 är inte tillgänglig
RNCA0603BTE2K15
DigiKeys produktnummer
738-RNCA0603BTE2K15TR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RNCA0603BTE2K15
Beskrivning
RES, AUTO, 0603, 2.15 KOHM, 0.1%
Detaljerad beskrivning
2.15 kOhms ±0,1% 0,1W, 1/10W Chipresistor 0603 (metrisk 1608) AEC-Q200, fuktbeständig Tunnfilm
Datablad
EDA-/CAD-modeller
RNCA0603BTE2K15 Modeller
Temperaturkoefficient
±25ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Storlek/dimension
L 0,063" x B 0,031" (1,60 x 0,80mm)
Effekt (Watt)
Höjd - monterad (max)
0,018" (0,45mm)