RNCA0603BTC23K7 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
Stackpole Electronics Inc
I lager: 0
Datablad
Parametrisk ekvivalent
Stackpole Electronics Inc
I lager: 0
Datablad
Nytt hos DigiKey
Bilden för RNCA0603BTC23K7 är inte tillgänglig
RNCA0603BTC23K7
DigiKeys produktnummer
738-RNCA0603BTC23K7TR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RNCA0603BTC23K7
Beskrivning
RES, AUTO, 0603, 23.7 KOHM, 0.1%
Tillverkarens standardleveranstid
22 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
23.7 Ohms ±0,1% 0,1W, 1/10W Chipresistor 0603 (metrisk 1608) AEC-Q200, fuktbeständig Tunnfilm
EDA-/CAD-modeller
RNCA0603BTC23K7 Modeller
Kategori
Egenskaper
AEC-Q200, fuktbeständig
Tillv.
Temperaturkoefficient
±50ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Inkapsling/låda
0603 (metrisk 1608)
Artikelstatus
Aktiv
Leverantörens enhetsförpackning
Resistans
Klassificeringar
AEC-Q200
Tolerans
Storlek/dimension
L 0,063" x B 0,031" (1,60 x 0,80mm)
Effekt (Watt)
Höjd - monterad (max)
0,018" (0,45mm)