RMCP2010JT100R
DigiKeys produktnummer
RMCP2010JT100RTR-ND - Remsa och spole (TR)
RMCP2010JT100RCT-ND - Remsbit (CT)
RMCP2010JT100RDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RMCP2010JT100R
Beskrivning
RES 100 OHM 5% 1W 2010
Detaljerad beskrivning
100 Ohms ±5% 1W Chipresistor 2010 (metrisk 5025) Automotive AEC-Q200 Tjock film
EDA-/CAD-modeller
RMCP2010JT100R Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Storlek/dimension
L 0,197" x B 0,098" (5,00 x 2,50mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,028" (0,70mm)