RMCP2010FT47R0
DigiKeys produktnummer
RMCP2010FT47R0TR-ND - Remsa och spole (TR)
RMCP2010FT47R0CT-ND - Remsbit (CT)
RMCP2010FT47R0DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RMCP2010FT47R0
Beskrivning
RES 47 OHM 1% 1W 2010
Tillverkarens standardleveranstid
22 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
47 Ohms ±1% 1W Chipresistor 2010 (metrisk 5025) Automotive AEC-Q200 Tjock film
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
RMCP2010FT47R0 Modeller
Kategori
Egenskaper
Automotive AEC-Q200
Tillv.
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Inkapsling/låda
2010 (metrisk 5025)
Artikelstatus
Aktiv
Leverantörens enhetsförpackning
Resistans
Storlek/dimension
L 0,197" x B 0,098" (5,00 x 2,50mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,028" (0,70mm)