RMCF2512JT91K0
DigiKeys produktnummer
738-RMCF2512JT91K0TR-ND - Remsa och spole (TR)
738-RMCF2512JT91K0CT-ND - Remsbit (CT)
738-RMCF2512JT91K0DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RMCF2512JT91K0
Beskrivning
RES 91K OHM 5% 1W 2512
Detaljerad beskrivning
91 kOhms ±5% 1W Chipresistor 2512 (metrisk 6332) Automotive AEC-Q200 Tjock film
EDA-/CAD-modeller
RMCF2512JT91K0 Modeller
Temperaturkoefficient
±200ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Storlek/dimension
L 0,248" x B 0,126" (6,30 x 3,20mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,028" (0,70mm)