RMCF1210JT24K0
DigiKeys produktnummer
738-RMCF1210JT24K0TR-ND - Remsa och spole (TR)
738-RMCF1210JT24K0CT-ND - Remsbit (CT)
738-RMCF1210JT24K0DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RMCF1210JT24K0
Beskrivning
RES 24K OHM 5% 1/2W 1210
Detaljerad beskrivning
24 kOhms ±5% 0,5W, 1/2W Chipresistor 1210 (metrisk 3225) Automotive AEC-Q200 Tjock film
EDA-/CAD-modeller
RMCF1210JT24K0 Modeller
Temperaturkoefficient
±200ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Inkapsling/låda
1210 (metrisk 3225)
Storlek/dimension
L 0,126" x B 0,098" (3,20 x 2,50mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,028" (0,70mm)