RMCF1210FT1K30
DigiKeys produktnummer
RMCF1210FT1K30TR-ND - Remsa och spole (TR)
RMCF1210FT1K30CT-ND - Remsbit (CT)
RMCF1210FT1K30DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RMCF1210FT1K30
Beskrivning
RES 1.3K OHM 1% 1/2W 1210
Tillverkarens standardleveranstid
22 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
1.3 kOhms ±1% 0,5W, 1/2W Chipresistor 1210 (metrisk 3225) Automotive AEC-Q200 Tjock film
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
RMCF1210FT1K30 Modeller
Kategori
Egenskaper
Automotive AEC-Q200
Tillv.
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Inkapsling/låda
1210 (metrisk 3225)
Storlek/dimension
L 0,126" x B 0,098" (3,20 x 2,50mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,028" (0,70mm)