RMCF1206JT510R
DigiKeys produktnummer
RMCF1206JT510RTR-ND - Remsa och spole (TR)
RMCF1206JT510RCT-ND - Remsbit (CT)
RMCF1206JT510RDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RMCF1206JT510R
Beskrivning
RES 510 OHM 5% 1/4W 1206
Detaljerad beskrivning
510 Ohms ±5% 0,25W, 1/4W Chipresistor 1206 (metrisk 3216) Automotive AEC-Q200 Tjock film
EDA-/CAD-modeller
RMCF1206JT510R Modeller
Temperaturkoefficient
±200ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Storlek/dimension
L 0,126" x B 0,063" (3,20 x 1,60mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,028" (0,70mm)