RMCF1206FG11K0 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Uppgradering
Stackpole Electronics Inc
I lager: 0
Datablad
Uppgradering
Stackpole Electronics Inc
I lager: 0
Datablad
Direkt
Bourns Inc.
Direkt
Vishay Dale
Vishay Dale
Similar
YAGEO
Similar
TE Connectivity Passive Product
Bourns Inc.
Panasonic Industry
11 kOhms ±1% 0,25W, 1/4W Chipresistor 1206 (metrisk 3216) Automotive AEC-Q200 Tjock film
RMCF1206FG11K0
DigiKeys produktnummer
RMCF1206FG11K0-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RMCF1206FG11K0
Beskrivning
RES 11K OHM 1% 1/4W 1206
Tillverkarens standardleveranstid
19 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
RMCF1206FG11K0 Modeller
Kategori
Egenskaper
Automotive AEC-Q200
Tillv.
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Inkapsling/låda
1206 (metrisk 3216)
Artikelstatus
Aktiv
Leverantörens enhetsförpackning
Resistans
Storlek/dimension
L 0,126" x B 0,063" (3,20 x 1,60mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,028" (0,70mm)