RMCF0805JT5K60
DigiKeys produktnummer
RMCF0805JT5K60TR-ND - Remsa och spole (TR)
RMCF0805JT5K60CT-ND - Remsbit (CT)
RMCF0805JT5K60DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RMCF0805JT5K60
Beskrivning
RES 5.6K OHM 5% 1/8W 0805
Detaljerad beskrivning
5.6 kOhms ±5% 0,125W, 1/8W Chipresistor 0805 (metrisk 2012) Automotive AEC-Q200 Tjock film
EDA-/CAD-modeller
RMCF0805JT5K60 Modeller
Temperaturkoefficient
±200ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,026" (0,65mm)