RMCF0805JT39R0
DigiKeys produktnummer
RMCF0805JT39R0TR-ND - Remsa och spole (TR)
RMCF0805JT39R0CT-ND - Remsbit (CT)
RMCF0805JT39R0DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RMCF0805JT39R0
Beskrivning
RES 39 OHM 5% 1/8W 0805
Detaljerad beskrivning
39 Ohms ±5% 0,125W, 1/8W Chipresistor 0805 (metrisk 2012) Automotive AEC-Q200 Tjock film
EDA-/CAD-modeller
RMCF0805JT39R0 Modeller
Temperaturkoefficient
±200ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,026" (0,65mm)