RMCF0805FG60K4
DigiKeys produktnummer
738-RMCF0805FG60K4TR-ND - Remsa och spole (TR)
738-RMCF0805FG60K4CT-ND - Remsbit (CT)
738-RMCF0805FG60K4DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RMCF0805FG60K4
Beskrivning
RES 60.4K OHM 1% 1/8W 0805
Tillverkarens standardleveranstid
22 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
60.4 kOhms ±1% 0,125W, 1/8W Chipresistor 0805 (metrisk 2012) Automotive AEC-Q200 Tjock film
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
RMCF0805FG60K4 Modeller
Kategori
Egenskaper
Automotive AEC-Q200
Tillv.
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Inkapsling/låda
0805 (metrisk 2012)
Artikelstatus
Aktiv
Leverantörens enhetsförpackning
Resistans
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,026" (0,65mm)