RMCF0603JT7R50 är slut i lager och kan restnoteras.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
Vishay Dale
I lager: 209
Datablad
Direkt
Vishay Dale
I lager: 0
Datablad
I lager: 0
Uppgradering
YAGEO
Similar
YAGEO
Similar
7.5 Ohms ±5% 0,1W, 1/10W Chipresistor 0603 (metrisk 1608) Automotive AEC-Q200 Tjock film
RMCF0603JT7R50
DigiKeys produktnummer
RMCF0603JT7R50TR-ND - Remsa och spole (TR)
RMCF0603JT7R50CT-ND - Remsbit (CT)
RMCF0603JT7R50DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RMCF0603JT7R50
Beskrivning
RES 7.5 OHM 5% 1/10W 0603
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
RMCF0603JT7R50 Modeller
Temperaturkoefficient
±200ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Storlek/dimension
L 0,061" x B 0,031" (1,55 x 0,80mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,022" (0,55mm)