RMCF0603JG68K0 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
Vishay Dale
I lager: 14 661
Datablad
Direkt
Vishay Dale
I lager: 0
Datablad
Panasonic Industry
Uppgradering
TE Connectivity Passive Product
Uppgradering
Panasonic Industry
YAGEO
YAGEO
Similar
Similar
68 kOhms ±5% 0,1W, 1/10W Chipresistor 0603 (metrisk 1608) Automotive AEC-Q200 Tjock film
RMCF0603JG68K0
DigiKeys produktnummer
RMCF0603JG68K0-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RMCF0603JG68K0
Beskrivning
RES 68K OHM 5% 1/10W 0603
Tillverkarens standardleveranstid
19 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
RMCF0603JG68K0 Modeller
Temperaturkoefficient
±200ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Inkapsling/låda
0603 (metrisk 1608)
Storlek/dimension
L 0,061" x B 0,031" (1,55 x 0,80mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,022" (0,55mm)