RMCF0603FT27R0
DigiKeys produktnummer
RMCF0603FT27R0TR-ND - Remsa och spole (TR)
RMCF0603FT27R0CT-ND - Remsbit (CT)
RMCF0603FT27R0DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RMCF0603FT27R0
Beskrivning
RES 27 OHM 1% 1/10W 0603
Tillverkarens standardleveranstid
22 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
27 Ohms ±1% 0,1W, 1/10W Chipresistor 0603 (metrisk 1608) Automotive AEC-Q200 Tjock film
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
RMCF0603FT27R0 Modeller
Kategori
Egenskaper
Automotive AEC-Q200
Tillv.
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Inkapsling/låda
0603 (metrisk 1608)
Artikelstatus
Aktiv
Leverantörens enhetsförpackning
Resistans
Storlek/dimension
L 0,061" x B 0,031" (1,55 x 0,80mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,022" (0,55mm)