RMCF0603FT150K
DigiKeys produktnummer
RMCF0603FT150KTR-ND - Remsa och spole (TR)
RMCF0603FT150KCT-ND - Remsbit (CT)
RMCF0603FT150KDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RMCF0603FT150K
Beskrivning
RES 150K OHM 1% 1/10W 0603
Detaljerad beskrivning
150 kOhms ±1% 0,1W, 1/10W Chipresistor 0603 (metrisk 1608) Automotive AEC-Q200 Tjock film
EDA-/CAD-modeller
RMCF0603FT150K Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Inkapsling/låda
0603 (metrisk 1608)
Storlek/dimension
L 0,061" x B 0,031" (1,55 x 0,80mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,022" (0,55mm)