RMCF0402JT10K0
DigiKeys produktnummer
RMCF0402JT10K0TR-ND - Remsa och spole (TR)
RMCF0402JT10K0CT-ND - Remsbit (CT)
RMCF0402JT10K0DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RMCF0402JT10K0
Beskrivning
RES 10K OHM 5% 1/16W 0402
Detaljerad beskrivning
10 kOhms ±5% 0,063W, 1/16W Chipresistor 0402 (metrisk 1005) Automotive AEC-Q200 Tjock film
EDA-/CAD-modeller
RMCF0402JT10K0 Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Inkapsling/låda
0402 (metrisk 1005)
Storlek/dimension
L 0,039" x B 0,020" (1,00 x 0,50mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,016" (0,40mm)