RMCF0402FT6K49
DigiKeys produktnummer
RMCF0402FT6K49TR-ND - Remsa och spole (TR)
RMCF0402FT6K49CT-ND - Remsbit (CT)
RMCF0402FT6K49DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RMCF0402FT6K49
Beskrivning
RES 6.49K OHM 1% 1/16W 0402
Detaljerad beskrivning
6.49 kOhms ±1% 0,063W, 1/16W Chipresistor 0402 (metrisk 1005) Automotive AEC-Q200 Tjock film
EDA-/CAD-modeller
RMCF0402FT6K49 Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Inkapsling/låda
0402 (metrisk 1005)
Storlek/dimension
L 0,039" x B 0,020" (1,00 x 0,50mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,016" (0,40mm)