RMCF0201FT42K2 är slut i lager och kan restnoteras.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Similar
YAGEO
I lager: 0
Datablad
Similar
Vishay Dale
I lager: 9 185
Datablad
Panasonic Industry
YAGEO
42.2 kOhms ±1% 0,05W, 1/20W Chipresistor 0201 (metrisk 0603) Tjock film
RMCF0201FT42K2
DigiKeys produktnummer
RMCF0201FT42K2TR-ND - Remsa och spole (TR)
RMCF0201FT42K2CT-ND - Remsbit (CT)
RMCF0201FT42K2DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RMCF0201FT42K2
Beskrivning
RES 42.2K OHM 1% 1/20W 0201
Tillverkarens standardleveranstid
22 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
RMCF0201FT42K2 Modeller
Kategori
Temperaturkoefficient
±200ppm/°C
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Serie
Inkapsling/låda
0201 (metrisk 0603)
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Aktiv
Klassificeringar
AEC-Q200
Resistans
Storlek/dimension
L 0,024" x B 0,012" (0,60 x 0,30mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,011" (0,28mm)