RMCF01005FT46R4
DigiKeys produktnummer
738-RMCF01005FT46R4-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RMCF01005FT46R4
Beskrivning
RES 46.4 OHM 1% 1/32W 01005
Tillverkarens standardleveranstid
22 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
46.4 Ohms ±1% 0,03W, 1/32W Chipresistor 01005 (metrisk 0402) Automotive AEC-Q200 Tjock film
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
RMCF01005FT46R4 Modeller
Kategori
Egenskaper
Automotive AEC-Q200
Tillv.
Temperaturkoefficient
±300ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Förpackning
Bulk
Inkapsling/låda
01005 (metrisk 0402)
Artikelstatus
Aktiv
Leverantörens enhetsförpackning
Resistans
Storlek/dimension
L 0,016" x B 0,008" (0,40 x 0,20mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,006" (0,15mm)