RHC2512FT511R är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Similar
Stackpole Electronics Inc
Datablad
511 Ohms ±1% 2W Chipresistor 2512 (metrisk 6332) Fuktbeständig Tjock film
RHC2512FT511R
DigiKeys produktnummer
RHC2512FT511R-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RHC2512FT511R
Beskrivning
RES 511 OHM 1% 2W 2512
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
RHC2512FT511R Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Storlek/dimension
L 0,248" x B 0,126" (6,30 x 3,20mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,028" (0,70mm)