RGC0805DTC24K0
DigiKeys produktnummer
738-RGC0805DTC24K0TR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RGC0805DTC24K0
Beskrivning
RES 24K OHM 0.5% 1/8W 0805
Tillverkarens standardleveranstid
17 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
24 kOhms ±0,5% 0,125W, 1/8W Chipresistor 0805 (metrisk 2012) Tjock film
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
RGC0805DTC24K0 Modeller
Kategori
Sammansättning
Tillv.
Temperaturkoefficient
±50ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Inkapsling/låda
0805 (metrisk 2012)
Artikelstatus
Aktiv
Leverantörens enhetsförpackning
Resistans
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,024" (0,60mm)