RGC0805DTC13K0
DigiKeys produktnummer
738-RGC0805DTC13K0TR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RGC0805DTC13K0
Beskrivning
RES 13K OHM 0.5% 1/8W 0805
Detaljerad beskrivning
13 kOhms ±0,5% 0,125W, 1/8W Chipresistor 0805 (metrisk 2012) Tjock film
EDA-/CAD-modeller
RGC0805DTC13K0 Modeller
Temperaturkoefficient
±50ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,024" (0,60mm)