RGC0603FTC100R
DigiKeys produktnummer
738-RGC0603FTC100RTR-ND - Remsa och spole (TR)
738-RGC0603FTC100RCT-ND - Remsbit (CT)
738-RGC0603FTC100RDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RGC0603FTC100R
Beskrivning
RES 100 OHM 1% 1/10W 0603
Detaljerad beskrivning
100 Ohms ±1% 0,1W, 1/10W Chipresistor 0603 (metrisk 1608) Automotive AEC-Q200 Tjock film
EDA-/CAD-modeller
RGC0603FTC100R Modeller
Temperaturkoefficient
±50ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Storlek/dimension
L 0,063" x B 0,031" (1,60 x 0,80mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,022" (0,55mm)