RGC0603DTC432R är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
Panasonic Industry
KOA Speer Electronics, Inc.
432 Ohms ±0,5% 0,1W, 1/10W Chipresistor 0603 (metrisk 1608) Automotive AEC-Q200 Tjock film
RGC0603DTC432R
DigiKeys produktnummer
738-RGC0603DTC432RTR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RGC0603DTC432R
Beskrivning
RES 432 OHM 0.5% 1/10W 0603
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
RGC0603DTC432R Modeller
Temperaturkoefficient
±50ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Storlek/dimension
L 0,063" x B 0,031" (1,60 x 0,80mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,022" (0,55mm)